Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Maloniai kviečiame į Mato Maldeikio knygos „Pasaulio pabaigos istorija“ pristatymą!

2023-03-08 - 2023-03-08 Biržų karšto muziejaus "Sėla" arsenalo salė Nuo17:30iki19:00 photo

Matas Maldeikis – politikas, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje, 2010–2020 m. dirbęs Seimo kanceliarijoje, 2020 m. išrinktas į Seimą. Svarbiausius ir pagrindinius šiandieninės pasaulio tvarkos principus apžvelgianti knyga „Pasaulio pabaigos istorija“ – debiutinis autoriaus kūrinys.

„Pasaulio pabaigos istorija“ – apie tai, kaip susikūrė pasaulis, kurį pažįstame. Ir kaip jis baigiasi.

Tranki antraštė tarsi sakytų, kad beliko pasirūpinti, kaip saugiau nušliaužti į kopas. Vis dėlto, kaip ne kartą akcentuota ir pačioje knygoje, pasaulis per sudėtingas, kad parūpintų paprastų pasirinkimų. Daug istorinių ekskursų į tai, kas suformavo vadinamąją taisyklėmis grįstą tvarką – papildomą mažų valstybių saugumo garantiją. Šiai tvarkai iškilo pavojus – ne tik dėl autokratų geriau ar blogiau maskuotų užmačių, bet ir dėl nuosavų klaidų. Aišku yra viena – nuo to, kaip į šiuos iššūkius mes reaguosime šiandien, priklausys ištisų kartų ateitis. - Lietuvos Respublikos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Žiūrėdamas į politikus, kurie sprendžia svarbius kasdienius ne tik mano, bet ir visos Lietuvos gyvenimo klausimus, visada viliuosi ir tikiuosi, kad jie protingesni už mane ir supranta kontekstą, kuriame mes visi gyvename. Šioje knygoje Matas Maldeikis ne tik parodo, kad supranta, bet ir paaiškina man bei kitiems, kodėl pasaulis yra toks, koks yra. - Komikas Paulius Ambrazevičius

Labai laiku pasirodęs trumpas ir tikslus naujausios mūsų laikų istorijos pasakojimas. Rekomenduoju visiems, kuriems rūpi, ar tikrai mes pasiekėme tašką, kurį Francis Fukuyama kažkada pavadino „istorijos pabaiga“. - Rašytojas Aidas Puklevičius.

Knygos „Pasaulio pabaigos istorija“ pristatymas vyks 2023 m. kovo 8 d. 17.30 Biržų pilies arsenalo salėje.

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija