Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

XXVII-ąjį kartą atveriamos durys profesionalių teatrų festivaliui „Žaldokynės kraštas“

XXVII PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIO „ŽALDOKYNĖS KRAŠTAS“ PROGRAMA

SPALIO  6 D. 17 VAL. 30 MIN. FESTIVALIO ATIDARYMAS. ŠOKIO TEATRO DIENA

Kauno šokių teatro ,,Aura“ spektaklis „IŠTRINTOS DURYS“
Choreografija - Birutė Letukaitė
Šviesų dizainas - Monika Šerstabojevaitė
Videografija - Tadas Stalyga ir Albinas Liutkus
Šokėjai: Chih-Yuan Yang, Ester Bega, Gavin Law, Heung Won Lee, Julija Strupaitė, Kris Dao Nicholls, Ludovico Murgia, Marine Fernandez, Natsuho Matsumoto, Pepe Jaimes
Muzika - Benas Trakimas
Kostiumai - Kristina Čyžiūtė Svirskienė
Trukmė - 50 min. Bilieto kaina – 12 Eur.
Avatarų bendruomenė – normalumą imituojanti tikrovė, klajonės smegenų vingiais, atvirų širdžių iliuzijos, komercializuoti jausmai, vienatvė minioje…
Mes kuriam savo pačių avatarus, lyg savo šešėlius, savęs nuotrupas. Ir tai vyksta ne dėl savęs, o dėl kitų. Dėl kitų mes save demonstruojam, prarandam, kuriam iš naujo. Mes tampame patys sau svetimi, pasimetę savyje, savo pačių avatarais.
Avatarų bendruomenė įleidžia vidun ir ištrina duris.

SPALIO 7 D. 17 VAL. KOMEDIJOS DIENA

Klaipėdos jaunimo teatro ir režisieriaus Kirilo Glušajevo, vienintelio Lietuvoje profesionalaus improvizacijos teatro „Kitas kampas“ meno vadovo bendras kūrybinis darbas – spektaklis „GYVENIMAS DAR PRIEŠ AKIS“. N -14
Režisierius - Kirilas Glušajevas
Aktoriai: Ieva Pakštytė, Donatas Stakėnas, Rugilė Latvėnaitė, Evelina Šimelionė, Asta Zacharovaitė.
Trukmė: 3 val. (I dalis 1 val. 30 min., II dalis 1 val. 20 min.)
1 pertrauka (15 min.).
Bilietų kaina kultūros centro kasoje: 1, 2, 8, 10 eilėse - 15 Eur, 12, 14, 16, 18 eilėse - 9 Eur.
Senjorams, neįgaliesiems, moksleiviams bei studentams taikoma nuolaida.
Internetu bilietai parduodami www.bilietai.lt
Klaipėdos jaunimo teatro ir režisieriaus Kirilo Glušajevo, vienintelio Lietuvoje profesionalaus improvizacijos teatro „Kitas kampas“ meno vadovo bendras kūrybinis darbas – spektaklis „GYVENIMAS DAR PRIEŠ AKIS“. Spektaklio dėmesio centre – šešiolikmečių kelias į trisdešimtmetį, paauglių į suaugusius žmones: kokius psichologinius, fiziologinius, socialinius pokyčius šiame etape išgyvena žmogus ir kokią įtaką suaugusiam žmogui daro jo paauglys aš. Kada ir nuo ko prasideda paauglystė? Kada ir kodėl ji baigiasi? Ar 18-os sulaukęs žmogus jau yra suaugęs? O kada bus suaugęs? Ką daryti, jei esi suaugęs 13-os, o ką, jei savarankišku nesijauti nei sulaukęs 18-os, nei 30- ies?
Ilgalaikio ir intensyvaus kūrybinio proceso metu spektaklio kūrėjai kalbino keliasdešimt įvairaus amžiaus žmonių ir ieškojo atsakymų į klausimą, kaip visi mes ir kiekvienas atskirai žengiame į ir iš paauglystės. Surinktuose interviu pasikartojančios temos originalioje spektaklio dramaturgijoje bus sujungtos su išskirtiniais kalbintų žmonių ir pačių aktorių gyvenimo momentais. Iš keliasdešimties žmonių sulipdyti 6 skirtingi personažai susitiks spektaklio erdvėje tam, kad dar kartą pabūtų savo paauglystėje, o gal iš jos pagaliau išžengtų.
Iš pirmo žvilgsnio skirtingos Klaipėdos jaunimo teatro aktorių ir improvizacijos meistro K. Glušajevo teatrinės mokyklos pastatymo „Gyvenimas dar prieš akis” kūrybiniame procese atsiskleidžia naujomis perspektyvomis. Spektaklyje kūrėjai siekia atvirai mąstyti apie laiką, kurį kiekvienas patiriame: kartais naiviai ir šviesiai, kartais tamsiai ir maištingai, o kartais tiesiog aklai.

 SPALIO 13 D.  12 VAL. TEATRO DIENA VAIKAMS.

„Keistuolių teatro“ spektaklis – detektyvinė pasaka „DETEKTYVO D. LAPINO BYLA“ žmonėms nuo 6 metų .
Režisierius ir kompozitorius – Aidas Giniotis.
Vaidina: Eimantas Bareikis, Marija Korenkaitė, Justina Smieliauskaitė, Benita Vasauskaitė, Danas Kamarauskas, Diana Kamarauskaitė, Jonas Šarkus, Aurimas Bačinskas, Matas Pranskevičius
Scenografė ir kostiumų dalininkė – Ramunė Skrebūnaitė
Trukmė – 1 val.  
Bilieto kaina kultūros centro kasoje: 7 Eur. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso programą. Kreiptis tel. +370 604 59297
Internetu bilietai parduodami www.bilietai.keistuoliai.lt
Viename miške gyvenimas teka sava vaga. Čia, kaip ir bet kuriame kitame miške, žvėreliai kiekvieną dieną mokosi ir dirba, išgyvena savus džiaugsmus ir rūpesčius. Tik įprastą miško ramybę staiga nutraukia paslaptingas skambutis – dingo naujokė Meškutė. Šios bylos imasi detektyvas Lapinas. Atidžiai sekant įkalčių pėdsakais, apklausinėjant miško gyventojus, Lapinui po truputį ima aiškėti paslaptingos istorijos kontūrai. Kokius įkalčius detektyvui pavyko rasti? Ką Lapinas sužinos, apklausęs miško žvėrelius? Ir svarbiausia – ar jam pavyks išpinti šią mįslių kupiną istoriją ir rasti Meškutę?

SPALIO 13 D. 18 val. KAMERINIO TEATRO DIENA

„Keistuolių teatro“ spektaklis - Marsha Norman „LABANAKT, MAMA“ N – 14
Režisierė - Ieva Stundžytė
Vaidina: Telma - Ilona Balsytė, Džesė - Diana Kamarauskaitė
Scenografė ir kostiumų dailininkė - Laura Luišaitytė
Kompozitorius - Aidas Giniotis
Šviesų dailininkas - Darius Malinauskas
Trukmė - 1 val. 30 min.
Bilietų kaina kultūros centro kasoje: 4, 8 eilėse - 15 Eur.  2, 10, 12, 14, 16 eilėse – 12 Eur. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso programą. Kreiptis tel. +370 604 59297
Senjorams, neįgaliesiems, moksleiviams bei studentams taikoma nuolaida tik perkant internetu.
Internetu bilietai parduodami www.bilietai.keistuoliai.lt

Ten, kur debesys ganos nakty,
Seka mama sapnelį tavo.
Užsimerk ir neverk,
Mik, užmik, saulele mano...

Jaukus ir šiltas, gal kiek per daug daiktais apkrautas motinos kambarys. Jame tarp įvairių formų bei spalvų nėrinių, daugybės dėžių ir saldžių pyragaičių su plikytu kremu vakarą leidžia motina Telma ir jos suaugusi dukra Džesė. Tik į įprastą ir atpažįstamą rutiną staiga įsiterpia Džesės žodžiai apie planuojamą savižudybę. Ši žinia tampa atskaitos tašku, priverčiančiu veikėjas su didesne atida pažvelgti vienai į kitą, iš naujo apmąstyti gyvenimą ir mirtį.
Spektaklio pastatymo projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

SPALIO 19 D.  18 VAL. LEGENDINIO SPEKTAKLIO DIENA

OKT teatro spektaklis – Lauros Sintijos Černiauskaitės „LIUČĖ ČIUOŽIA“
Režisierius – Oskaras Koršunovas
Scenografija – Irina Komissarova
Kostiumų dailininkas – Bartė Liagaitė
Muzika – Dominykas Digimas
Video dizaineriai – Aneta Bublytė ir Vytautas Narbutas
Vaidina: Taura Kvietinskaitė, Lukas Malinauskas, Gailė Butvilaitė, Karolis Vilkas, Aidas Jurgaitis, Žygimantė, Elena Jakštaitė, Artiom Rybakov, Kamilė Petruškevičiūtė.
Šviesų dailininkas – Rimas Petrauskas
Trukmė – 1 val. 40 min. Bilietų kaina kultūros centro kasoje: 17-20-23-26 Eur.
Internetu bilietai parduodami www.bilietai.lt
Renginio metu aktoriai rūko.
Galbūt nuo tada, kai Shakespeare’as savo „Romeo ir Džuljetos“ istoriją perkėlė į viduramžių Veroną, o galbūt nuo tada, kai Homeras aprašė karą dėl Elenos senaisiais Trojos laikais, mes įpratę, jog tikrosios meilės istorijos vyksta kažkada praeityje, beveik mitiniame laike. Tokie dabar yra 2000-ieji. Tai tarsi mūsų viduramžiai. Tai buvo laikai, kai tik atsirado supermarketai, mobilieji telefonai ir mes pradėjome rašyti pirmas „taupias“ SMS žinutes. Ir čia meilė sugrįžo į trubadūrų laikus. Poezija: „Myliu, noriu, negaliu. Susitinkame prie bokšto“, arba „Aš toks trapus kaip mano sąskaita“ ir panašiai.
Niekas dar „nelinkomanino“ filmų. Dar stovėjo kino teatras „Lietuva“. Ilgose eilėse prie video nuomos visi aptarinėdavo, kokį filmą žiūrėti. Tai buvo ir melodramų laikas. „Amelija iš Monmartro“, „Mulen Ružas“, net Larsas von Trieras susuko „Prieš bangas“. Tai „Big Brother“ laikai. Net Trump’as tada turėjo savo realybės šou ne pasaulyje, o televizijoje. O mes, žinoma, turėjome „Akvariumą“. Suklestėjo geltonasis skaitalas: L.T., „Klubas“ ir panašiai. Tai „selebričių“ laikai. Ir, žinoma, MTV klipų ir reklamų laikai. Reklamščikai buvo dievai. O reklamos, švelniai tariant, nelabai padorios. Daugiausia reklamavo alkoholį, ką jau kalbėti apie seksistinius ir kitokius dalykėlius. Vienoje tokių reklamų, kurioje buvo reklamuojama Klaipėdos duona, bičas, pasisveikinęs su juodaodžiu, stebėjosi, jog neišsitepė rankos.
Tai buvo laukiniai vartotojiškumo pradžios laikai. Ir, beje, labai erotizuoti. Pasibaigus LNK programai, toliau buvo rodoma soft porno. Psichas visos Lietuvos akivaizdoje pasimylėjo su Raudona. MTV klipai tiesiog tryško erotika. Tai buvo labai nebrandaus pilietiškumo laikai. Dėstytojai linksminosi su studentėmis net nenutuokdami, kokiu galu ta lazda prieš juos atsisuks po gero dešimtmečio. Lietuvoje žmonės pagaliau ėmė turėti pinigų. Pinigų kultas tada buvo tiesiog baisus. Prasidėjo vartotijiška sodoma ir gomora. Beje, tuo metu pasirodė spektaklis „Shopping and Fucking“, kritikuojantis tą vartotojiškumą, bet buvo staigiai „suvartotas“ kaip pirmas spektaklis apie gėjus ir narkomanus, kur buvo galima pamatyti, kaip vienas aktorius kitam laižo užpakalį. Viena vertus, tai buvo primityvus, kita vertus – viltingas laikas. Tada visi tikėjo ateitimi. Pastebėjau, jog dabar jaunimas į tai žiūri kaip į gerą vintažą. Pavyzdžiui, gera alternatyvi grupė „Timid Kooky“ sukūrė puikų gabalą pagal Britney Spears dainą. O tuo metu „alternatyvščiką“ tuo pačiu Britney Spears kūriniu buvo galima nebent kankinti per prievartą, vienutėje.

SPALIO 24 D. 18 VAL.  SUSITIKIMAS – KONCERTAS SU KINO TELEVIZIJOS IR TEATRO AKTORE NIJOLE NARMONTAITE „JUOKO IR ROMANTIKOS NIEKADA NEBUS PER DAUG” - visiems skoniams!Skambės dainos, liesis poezija, o klausydami spalvingų, juokingų, žaismingų istorijų, tikrai praskaidrinsite pilką dabartį ir pripildysite ją šviesos.
Trukmė 2 val. Bilietų kaina kultūros centro kasoje: 5 -7, 9 eilėse - 20 Eur, 5 - 7, 9, 13, 16 eilėse – 18 Eur, 18 eilė – 15 Eur. Internetu bilietai parduodami www.kakava.lt

SPALIO 27 D. 17 VAL. 30 MIN. XXVII PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIO  „ŽALDOKYNĖS KRAŠTAS“  UŽDARYMAS. LATVIŠKOS DRAMATURGIJOS DIENA
Šiaulių dramos teatro spektaklis  „SKRAIDANTIS TRAVOLTA“
Dramaturgas - Artūras Dicis
Režisierius - Toms Treinis
Scenografas - Kristaps Kraminš
Kostiumų dizainerė - Marta Treine
Kompozitorius - Jūlijs Melngailis
Šviesų dailininkas - Niks Cipruss
Pjesę iš latvių kalbos vertė - Viktorija Jonkutė
Vaidina: Travolta - Aidas Matutis, Ivaras - Severinas Norgaila, Timas - Mindaugas Jurevičius, Atis - Dalius Jančiauskas
Alisa - Rusnė Navickaitė, Ilona - Nomeda Bėčiūtė, Ridikas - Juozas Žibūda.
Trukmė – 2 val. 30 min. Viena pertrauka.
Bilieto kaina kultūros centro kasoje: 1, 2, 7, 8 eilėse – 15 Eur, 10, 14 -18 eilėse - 12 Eur.  Internetu bilietai parduodami www.ticketmarket.lt
Spektaklis „Skraidantis Travolta“ – pasiilgusiems sodrių aktorinių vaidmenų ir gerų istorijų. Tai įtraukiantis, švelnia ironija ir humoru persmelktas pasakojimas apie kiekvieno mūsų (ne)dedamas pastangas gyventi savo, o ne aplinkybių primestą gyvenimą.
Spektaklį pristato jauna teatro kūrėjų komanda iš kaimyninės Latvijos. Režisierius Toms Treinis spektakliui Šiauliuose neatsitiktinai pasirinko šiuolaikinio latvių autoriaus Artūro Dicio pjesę, kurios tema, kaip teigia režisierius, yra vienodai aktuali ir suprantama tiek Latvijos, tiek Lietuvos publikai.
Pjesė pasakoja apie atokaus kaimelio gyventojus, kurių kasdienybė skęsta asmeninėse peripetijose. Kasdieninės kalbos, sodrių dialogų ir humoro prisodrinta pjesė nukelia į mažą, visų užmirštą kaimelį, kurio gyventojai, nebandydami nieko keisti ar keistis patys, stumia viena į kitą panašias dienas.  Pasakojimo centre – jaunas vaikinas vardu Travolta, kurį kaime dėl jo uždaro būdo ir keistų įpročių daugelis laiko tiesiog „trenktu“. Be kitų keistenybių, Travolta turi niekam nesuprantamą, pavojingą ir, rodos, visiškai beprasmį „hobį“ – netikėtai iššokti priešais pro kaimą lekiantį automobilį. Vieną dieną šis atrodytų iki absurdo kvailas užsiėmimas pritraukia žurnalistų dėmesį ir įvykiai pasisuka labai netikėta linkme...
Atrodo, kad Travolta, kaip ir visi kiti veikėjai, yra nuolankiai susitaikęs su savo likimu, tačiau iš tikrųjų savyje jis nešiojasi didžiulę šeimos paslaptį, kurią atskleidus, tampa akivaizdu, kad po šiurkštoku pjesės paviršiumi slepiasi sukrečianti meilės, kaltės ir jos atpirkimo tragedija. Travolta – tai tarsi Latvijos Forestas Gampas, kuris, net pačiomis nepalankiausiomis aplinkybėmis bando ieškoti išeities.
Spektaklyje pirmuoju smuiku griežia psichologiškai tiksli aktorių vaidyba, paženklinta švelniu ironijos prieskoniu. Kiekvienas pjesės veikėjas jaučiasi įspraustas į aplinkybes, kurios,  jų manymu, neleidžia jiems ištrūkti, įgyvendinti savo svajonių. Dėl to kiekvienas jų jaučiasi savaip nelaimingas. Bet ar iš tiesų jie nuoširdžiai nori ir stengiasi keisti savo gyvenimą?
Pjesės autorius  A.  Dicis teigia, kad šia pjese jis norėjo priminti labai paprastą, bet deja, dažnai pamirštamą tiesą, kad gyvenimas nėra kažkas abstraktaus – „kiekvieną mielą sekundę jis vyksta mumyse ir mes patys esame tikrieji savo gyvenimo kūrėjai. Nėra tokios vietos kaip „niekur“, kur gyvenimas tarsi teka pro šalį, nepaliesdamas žmonių“.
Režisierius Toms Treinis: „Statydamas šį spektaklį, galvoju apie žmogiškojo neišsipildymo ir susitaikymo su likimu priežastis.  Pro buitišką ir banalią kasdienybę, veikėjų tuštumos ir savinaikos perspektyvą bandau priartėti prie esminių tokį gyvenimą įtakojančių mąstymo klišių. Jas panaikinti gali ne tuščios kalbos ar iš kitų nugirsti „protingi“ žodžiai, savęs gailėjimasis ar kaltinimai, o konkretūs žingsniai, veiksmai, kuriuos būtina daryti siekiant pokyčių. Akistata su likimu daugeliui nėra maloni, bet tai pagrindinė sąlyga norint pradėti keistis“.

Biržų kultūros centro informacija