Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Erasmus+ projekto "Count me in, teach me a word" ketvirtasis partnerių susitikimas Skopje (Šiaurės Makedonija)

Erasmus+ projekto "Count me in, teach me a word" ketvirtasis partnerių susitikimas...

Erasmus+ projekto "Count me in, teach me a word" ketvirtasis partnerių susitikimas Skopje (Šiaurės Makedonija)

2023 m. balandžio 24-28 dienomis Biržų „Atžalyno” pagrindinės mokyklos mokytojų komanda dalyvavo programos Erasmus+ projekto "Count me in, teach me a word" ketvirtame partnerių susitikime Skopje, Šiaurės Makedonijoje. Čia susitikome su kitais projekto partneriais iš Turkijos, Graikijos bei Italijos. Projekto tikslas – mokyti vaikus užsienio kalbų naudojant žaidimus, ar žaidybinius elementus. Projektas ne tik padeda ugdytis, bet ir leidžia pažinti kitas tautas, jų kultūras bei susipažinti su kitų mokyklų bendruomenėmis. Mobilumas yra skirtas tik mokytojams.
Jau pirmąją atvykimo dieną apsilankėme “7 Marsi” mokykloje. Mus šiltai pasitiko mokyklos mokytojai ir mokiniai, kurie mums pademonstravo tradicinius liaudies šokius ir žaidimus. Po jų įteikėme vieni kitiems suvenyrus, susitikome su miesto meru.
Dalyvavome lektorės Fitorės Rexhepi paskaitoje, kurios metu mokėmės, kaip plėsti anglų kalbos žodyną žaidybinių elementų pagalba. Stebėjome jos užsiėmimus mokiniams bei patys vedėme pamokas. Mokiniai noriai dalyvavo projekto partnerių vedamose pamokose.
Vėliau turėjome galimybę iš arčiau susipažinti su Skopje miestu, jo istorija, architektūra, muziejais. Čia gausu vertingų paminklų, kurie garsina miestą. Vaikštinėjome po didžiąją Makedonijos aikštę, bei Vardaro upės krantine ir stebėjomės miesto grožiu. Aplankėme Motinos Teresės memorialinį namą. Vykome į nuostabųjį Ohrido miestą, kuriame pamatėme vieną svarbiausių architektūros paminklų – didžiulį Ochrido amfiteatrą, bei grožėjomės vaizdais, atsiveriančiais nuo Ochrido ežero, giliausio ir seniausio ežero Balkanų pusiasalyje.
Lankydamiesi Skopje mieste, mokytojai gavo ne tik sertifikatus, bet ir įgijo daug žinių apie šalies kultūrą, papročius ir tradicijas. Netrukus susitiksime paskutiniame projekto mobilume Lietuvoje.

Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos informacija