Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržų miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo prioritetinė eilė

Biržiečiai ir miesto svečiai skundžiasi žvyruotų gatvių dangos keliamais nepatogumais – didelis dulkėtumas sausu oru, klampios ir duobėtos gatvės šlapiu sezonu. Biržų rajonas – tarp tų, kuriuose didžiausia dalis neasfaltuotų gatvių.

Žvyrkelių asfaltavimui pastaruoju metu skiriama vis daugiau dėmesio ir lėšų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) bei Savivaldybės biudžeto. Vis dažniau sulaukiama gyventojų bei bendruomenių prašymų asfaltuoti jiems svarbią gatvę ar kelią. Kiekvienas besikreipiantis randa argumentų, kodėl pirmiausia turėtų būti asfaltuojama šalia jų namų, tačiau ir didžioji dalis likusių gyvena šalia žvyrkelio, važiuoja juo į darbą, pas artimus žmones ar kitais reikalais. Jiems švari gyvenamoji aplinka ir saugesnis, patogesnis susisiekimas ne ką mažiau svarbūs.

Savivaldybė, atlikdama jai pavestas funkcijas, atnaujinimui atrenka gatves ar kelių ruožus, kurie įvertinami pagal daugybę kriterijų. Dėl svarbiausių išdiskutuojama specialistų tarpe ir, teisiniu būdu, priimami sprendimai atlikti darbus vienoje ar kitoje gatvėje, kelio ruože.

Natūralu, kad tiems, kurių gatvė daugybę metų nesulaukia asfalto klotuvo, kyla klausimas – Kodėl? Kodėl kaimyniniame kvartale beveik visos gatvės jau su asfalto danga, o mes gauname atsakymą, kad mūsų gatvėje darbai artimiausiu metu net nenumatomi...

Tikimės, kad į šį daugybę metų užduodamą klausimą padės atsakyti:

Biržų miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo prioritetinė eilė

Prioritetinė eilė virtualiame žemėlapyje 

* * *

Biržų rajono savivaldybės taryba 2020 m. sausio 30 d. sprendimu Nr. T- 4 „Dėl Biržų miesto gatvių su žvyro danga prioritetinės eilės patvirtinimo“ patvirtino Biržų miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo prioritetinę eilę.

Prioritetinė eilė parengta vadovaujantis Biržų miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo prioritetinės eilės sudarymo tvarkos aprašu, patvirtintu Biržų rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr. T-284 „Dėl Biržų miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo prioritetinės eilės sudarymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.