Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Aptarta būtinybė stiprinti seniūnaičių vaidmenį

Aptarta būtinybė stiprinti seniūnaičių vaidmenį

Lapkričio 28 d. Panevėžyje vyko Vidaus reikalų ministerijos inicijuotas renginys „Seniūnaitis – pagalba gyventojams ir savivaldai“. Jame aptarta bendruomenių lyderių svarba, kuriant glaudžius gyventojų bendradarbiavimo ryšius su vietos valdžios institucijomis, taip pat būtinybė stiprinti seniūnaičių vaidmenį.

Renginyje, kuriame diskutuota apie seniūnaičio instituto stiprinimą, darbe patiriamus iššūkius, motyvaciją, dalyvavo Biržų rajono savivaldybės mero patarėja Lilija Viatiekūnienė, Ančiškių seniūnaitijos seniūnaitė Rasa Lelienė, Kratiškių seniūnaitis Valdas Žiemelis ir Biržų miesto Laisvės seniūnaitijos seniūnaitė Stasė Karosienė.

Buvo aptarta, kaip gerinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp bendruomenių ir valdžios institucijų, kaip sustiprinti seniūnaičių veiklas, kad jie dar labiau prisidėtų prie teigiamų bendruomenės gyvenimo pokyčių bei visos šalies demokratijos stiprinimo.

Renginyje kalbėta ir apie tai, kaip seniūnaičius įtraukti į visuomenei svarbius procesus – dalyvaujamojo biudžeto plėtrą, civilinės saugos ir pasirengimo galimoms grėsmėms stiprinimą. Kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovu aptarta gyventojų švietimo ir bendruomenių pasiruošimo ekstremaliosioms situacijoms svarba.

Susitikime buvo pristatytas Vidaus reikalų ministerijos atnaujintas „Seniūnaičio žinynas“, kuriame pateikiama nauja ir aktuali informacija, svarbi ne tik seniūnaičiams, bet ir bendruomeninėms ir nevyriausybinėms organizacijoms, vietos bendruomenėms, gyventojams.

Leidinio el. versija prieinama –  https://vrm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/vietos-savivalda/seniunaiciu-zinynas/.

Nuotraukos – Vidaus reiklų ministerijos.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos vidaus reiklų ministerijos informaciją