Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

BIRŽŲ KULTŪROS CENTRAS PRADEDA NAUJĄ KONCERTINĮ SEZONĄ

BIRŽŲ KULTŪROS CENTRAS PRADEDA NAUJĄ KONCERTINĮ  SEZONĄ

BIRŽŲ KULTŪROS CENTRAS PRADEDA NAUJĄ KONCERTINĮ SEZONĄ

Rugsėjo 21 d. 17 val. 30 min. Animacinis kino filmas šeimai „Spurguliai“.  Dubliuotas lietuviškai, be subtitrų. Trukmė 1 val. 44 min. Bilieto kaina 5 Eur.

Spurguliai OP ir ED – mieli ir dar nematyti sutvėrimai. Apvalučiai tarsi spurgos, į žiurkėnus panašūs žaismingi gyvūnėliai iš 1835-ųjų Galapagų salų netikėtai atkeliauja į šiuolaikinį Šanchajų. Patekę į muziejų, OP ir ED jame išvysta visai ne tai, ką norėtų – spurgulių rūšis skelbiama išnykusia ir čia eksponuojama kartu su dinozaurais! Gauruoti mažyliai suvokia privalantys bet kokia kaina sugrįžti į praeitį ir pakeisti istoriją, tačiau kaip užkirsti kelią gentainių išnykimui ir sugrįžti kone 200 metų atgal? Radę kelionių laiku portalą, spurguliai keliauja per aibę epochų, patiria nepaprastus nuotykius, sutinka ne vieną jau išnykusią rūšį ir įrodo, jog nėra situacijos, kurios negalėtų išgelbėti draugystė.  

Rugsėjo 21 d.  20 val. Lietuviška kino komedija „Naktinė žvejyba“ (  N -14 )   Scenarijaus autorius ir režisierius Tadas Vidmantas. Vaidina : M Repšys, L Pobedonoscevas, I Stasiulytė ir kt.   Trukmė 1 val. 13 min. Bilieto kaina 5 Eur.

Lietuviško kino hitus „Gautas iškvietimas“, „Trys milijonai eurų“, „Lietuviški svingeriai“, „Pats sau milijonierius“ sukūręs Tadas Vidmantas grįžta su nauja komedija.  Tai jau šeštasis žiūrovų pamėgto režisieriaus darbas, šį kartą pakviesiantis į naktinę žvejybą. Du kaimynai, Justas ir Povilas, išsiruošia į  žvejybą. Atokioje ežero saloje susitikę vyrai kalbasi apie „reikalus" bei moteris, tačiau netikėta linkme pasisukęs pokalbis virsta ne tik intriguojančiu vyrų gyvenimus atskleidžiančiu siužetu, bet ir mirties ir gyvenimo klausimu…

Rugsėjo 22 d. 18 val. 30 min. Nepriklausomybės aikštėje akcija „Visa Baltica  šoka“ su  Biržų kultūros centro kolektyvais - folkloro ansambliais „Dijūta“ ir „Siaudela”,  liaudies šokių kolektyvais „Raitytinis” ir „Verpetas”. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 25 d. 17 val.  XXV profesionalių teatrų festivalio „Žaldokynės kraštas“  atidarymas. Teatro grando diena. Nacionalinio Kauno dramos teatro premjera - Gyčio Padegimo režisuota komiška drama  „Pirmeiviai“.

Scenografijos ir kostiumų dailininkė  Birutė Ukrinaitė, kompozitorius  Raimundas Martinkėnas, vaizdo menininkas  Linartas Urniežis.

Vaidina:

 Juozas Vaičkus - Deivydas Breivė

 Morta Grikšaitė- Vaičkienė - Greta Šepliakovaitė 

 Petras Vaičiūnas-  Povilas Jatkevičius  

 Teofilija Dragūnaitė - Saulė Sakalauskaitė  

 Polė Tendžiulytė - Roberta Sirgedaitė  

 Ona Kurmytė- Aistė Zabotkaitė  

 Nelė- Kamilė Lebedytė  

 Brolytis - Marius Karolis Gotbergas 

 Brolytis - Edgaras Žemaitis  

 Kipras Petrauskas - Mantas Bendžius  

 Kazys Bizauskas - Pijus Narijauskas  

 Petras Kubertavičius - Motiejus Ivanauskas  

 Juozas Stanulis - Andrius Alešiūnas  

 Vladas Didžiokas - Dovydas Pabarčius  

 Barbora Didžiokienė - Jurgita Maskoliūnaitė  

 Maironis – Artūnas Sužiedėlis.

Spektaklio trukmė  3 val. 30 min. Bilieto kaina 1- 11 eilėse 15 Eur, 12-18 eilėse 12 Eur.

Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodė teatro kūrėjų gyvenimas prieš 100 metų ir kaip buvo įsteigtas profesionalus dramos teatras? Į šį svarbų mūsų kultūrai įvykį nukelia pjesė „Pirmeiviai“, kurios autorius režisierius, pedagogas Gytis Padegimas, pasitelkęs sukauptas žinias ir faktus, atkūrė laikmetį, jo atmosferą bei profesionalaus Lietuvos teatro pirmeivių portretus ir mintis.

Veiksmas prasideda 1920 m. rudenį režisieriaus Juozo Vaičkaus ir jo žmonos Mortos Grikšaitės -Vaičkienės bute. Čia atskiruose kambarėliuose glaudžiasi poetas bei dramaturgas Petras Vaičiūnas su sužadėtine aktorė Teofilija Dragūnaitė, aktorės Polė Tendžulytė ir Ona Kurmytė su giminaite bei pradedantis poetas Brolytis. Čia virte verda gyvenimas: verkia kūdikis, kaista arbatos virdulys, liejasi kalbos, aistros, o svarbiausia – čia ruošiamasi pirmajam profesionalaus Lietuvos teatro vaidinimui „Joninės“ (1920 12 19) pagal H. Sudermanno pjesę. Premjeros diena išaušta…

Kūrinyje daug autentikos, detalių ir intrigų, kurios yra būdingos kūrybiniams procesui ir bohemiškam veikėjų būdui. Įdomu, kad kūrinys gimė režisieriaus G. Padegimo bute karantino metu. Kaip jis pats sako, tuo metu „kalbėjosi“ su savo personažais ir dėliojo jų dialogus, derindamas tikslius biografinius faktus ir fantaziją.

„Tai edukacinis spektaklis. Pjesėje susipina komedijos, dokumentinis ir netgi feljetono žanrai. Įdomu, kad šiame pastatyme vaidinantys  jaunieji teatro aktoriai, yra tokio paties amžiaus kaip ir prieš šimtą metų jį kūrusieji. Tie, kurie vaidina šiandien, kuria savo ateities teatrą“, – sako teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Pjesė „Pirmeiviai“ užbaigia 10 metų kurtą Gyčio Padegimo pjesių trilogiją, kurią sudaro „J.A.H“ (pjesė skirta rašytojui, visuomenės ir literatūros veikėjui J. A. Herbačiauskui atminti), „Alksniškės“ (pasakojimai apie prezidentą Kazį Grinių) bei „Pirmeiviai“.

Rugsėjo 26 d. 17 val. Komedijos diena. Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis – S. Mrožeko „Provokatoriai“. (N-16)

Režisierius Rimantas Teresas, scenografas ir kostiumų dailininkas  Sergėjus Bocullo, video menininkas  Paulius Jakubėnas.

Vaidina:

Provokatorius - Giedrius Arlauskas

Kalinys, buvęs maištininkas, adjutantas – Jonas Čepulis

Generolas – Emilis Pavilionis

Seržanto žmona  – Toma Razmislavičiūtė-Juodė

Policijos viršininkas - Gintautas Žiogas.

Spektaklio trukmė – 2 val. 20 min. Bilieto kaina 12 Eur.

Spektaklis sukurtas pagal  Sławomiro  Mrożeko pjesę „Policija“ (1958). Kūrinyje vaizduojama išgalvota valstybė, kurioje nebeliko jokio pasipriešinimo prieš valdžią. Nuolankumą demonstruoja net paskutinis politinis kalinys, tad policijos viršininkas, nenorėdamas likti be darbo, nusprendžia valstybės priešą sukurti pats. Nusikalstamos veiklos jis įsako imtis uoliausiam policijos seržantui, profesionaliam provokatoriui, kuris iki šiol tyrė visuomenės palankumą savo valdovams.

Kurti spektaklį pagal šį lenkų rašytojo tekstą teatro aktorius ir režisierius norėjo daugiau nei tris dešimtmečius. Jį žavi „Policijoje“ besiskleidžiančios realistiškos absurdo situacijos bei meistriškai jungiami cinizmo ir lyrizmo elementai. „Kodėl provokatoriai? Nes visi pjesės veikėjai vienas kitą provokuoja,“ – sako Rimantas Teresas.

Savo kūriniui teatro menininkas parinko kitą pavadinimą, nes, anot jo, „per kelis dešimtečius mūsų policija labai pasikeitė, tačiau Mrożeko pjesė tebėra labai aktuali. Dauguma šių dienų valstybių vadinamos demokratinėmis, taip pat ir mūsų. Bet, nors daugelyje jų viešai deklaruojama minties laisvė, žmogus vis tiek taikosi prie sistemos, jo prašoma pranešti apie viešosios tvarkos pažeidėjus, o slaptoji policija ieško valstybės priešų“.

Nagrinėjant Mrożeko dramaturgiją režisieriui svarbiausia, kad „Beprovokuodami, bežaisdami provokacijomis, pjesės veikėjai pamiršta, kad jie griauna sistemą. Galiausiai jie supranta, kad pagrindas iš po kojų išmuštas, kad nieko nebeliks – nei jų, nei valstybės. Tada nebebus nei politikos, nei etikos.“

Rugsėjo 28 d.18val. Lietuviškos dramaturgijos diena. OKT/Vilniaus miesto teatro „Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią  metų dramaturgiją“ apdovanotas spektaklis pagal jaunosios kartos dramaturgės Birutės Kapustinskaitės  pjesę „Terapijos“.  Režisierius Kirilas Glušajevas, kostiumų dailininkė  Marija Zalensaitė, muzika  Tomo Stirnos, Igno Juzoko, vaizdo instaliacijos  Vismantės Ruzgaitės.Vaidina : Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Severina Špakovska, Gintarė Latvėnaitė, Vilma Raubaitė, Indrė Patkauskaitė, Miglė Polikevičiūtė.

Spektaklio trukmė 1 val. 40 min. Bilieto kaina 1, 2, 8 - 16 eilėse 16 Eur., 3-7 eilėse 18 Eur., 17-18 eilėse 14 Eur.

Kas dedasi moters galvoje, kai tenka išgirsti netikėtą gydytojo diagnozę? Kaip visa tai pasakyti artimiausiems žmonėms? Kas laukia po to? Atsakymų į šiuos klausimus ieškos jauna dramaturgė Birutė Kapustinskaitė, režisierius Kirilas Glušajevas ir būrys aktorių,  pristatantys spektaklį „Terapijos“ .

Scenoje pirmą kartą visos kartu – talentingos ir prapažintos Lietuvos teatro aktorės – Nelė Savičenko, Rasa Samuolytė, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Severina Špakovska, Virginija Kuklytė, Dovilė Kundrotaitė ir Gintarė Latvėnaitė. Skirtingų teatro mokyklų atstovės pasakoja apie uždarą moterų gyvenimą ligoninės koridoriuose, į kurį galima patekti ne kiekvienam, bet patekus – norisi ir verkti, ir juoktis iki ašarų.

„Pusę metų praktiškai gyvenau vienoje iš tokių ligoninės palatų, lankydama savo mamą. Dar būdama palatoje sakiau mamai, kad būtinai reikės apie tai rašyti pjesę, nes čia toks gyvenimas vyksta! Norėjosi tai fiksuoti, bet ne dramatizuojant, o išlaikant humorą ir šviesą, o to chemoterapijos palatose daugiau, negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio“, – teigia pjesės autorė B. Kapustinskaitė.

Teatro ir kino aktorius, režisierius, improvizacinio teatro ,,Kitas kampas” meno vadovas Kirilas Glušajevas šiame spektaklyje į žiūrovą kreipiasi betarpiškai, kinematografišką tekstą pristatydamas ,,stambiu planu” – akis į akį, nepametant humoro, nesibaidant buities ir nebijant pauzių. Pjesės herojės „Terapijose“ susiduria ne tik su savo nerimu ir palatos buitimi, bet ir didžiausiu iššūkiu – viena kitos charakteriu ir kartais, regis, nesuderinamu požiūriu. Būtent tai spektaklį paverčia atpažįstamu, komišku ir liudija tai, kas svarbiausia – žmogiškumas.​„Terapijos“ yra daugiau nei tiesiog paprastas pjesės pastatymas. <…> Dramaturgė stulbinamai įtikinamai sukuria palatos pasaulį, paversdama jį ir universaliu - gerą dramaturgiją išduoda atpažįstamumo nuostaba: pasirodo, ir pas jas taip pat, tik dar aštriau! Tame mažame ir kai kam paskutiniame pasaulyje, kaip ir kitur, mikliai sukuriamos hierarchijos, pasidalinama pozicijomis, moteris gaubiančią tragediją atmiešia kasdienybės komedijos ir niekur neišnykstantis nervas dėl ateities” – apie spektaklį portale „Menų faktūra“ rašo kritikas Vaidas Jauniškis. ,,Spektaklio režisierius K. Glušajevas sukūrė sąlygas artimam aktorių ir žiūrovų susitikimui. Minimalistinėmis priemonėmis režisierius padarė viską, kad aktorės ir publika jaustųsi vienos kitai reikalingos” – „7 meno dienose“ rašo kritikė Ieva Tumanovičiūtė.

Rugsėjo 30 d. 18 val. Kraštiečio diena. Oskaro Koršunovo režisuota Šiaulių dramos teatro premjera - Rimanto Kmitos „Remyga“ .  Režisieriaus asistentas – Jokūbas Brazys, scenografė Irina Komissarova, šviesų dailininkas Darius Malinauskas, kostiumų dailininkės – Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė. Muzika – Paulius  Ignatavičius, Gintaras Gascevičius, Severinas Norgaila, Eligijus  Žilinskas,  Paulius Trijonis. 

Vaidina:

Remyga – Anicetas Gendvilas
Sonata – Monika Geštautaitė
Laima – Gintarė Ramoškaitė
Uošvis – Sigitas Jakubauskas - Vytautas Kaniušonis
Andrius – Aidas Matutis
Donatas – Josifas Baliukevič
Saulius – Severinas Norgaila
Daiva –  Nomeda Bėčiūtė
Princai – Rolandas Dovydaitis, Juozas Bindokas
Fridrikas – Mindaugas Jurevičius
Fredis – Vilija Paleckaitė
Vaikiukas – Vladas Baranauskas
Meška – Eduardas Pauliukonis
Jautis – Silvija Povilaitytė
Barmenė – Irena Liutikaitė

Baro šeimininkė -Nijolė Mirončikaitė

Baro šokėjos- Lina Bocytė, Inga Norkutė , Jūratė Budriūnaitė, Akvilė Vitkūnaitė.

Spektaklio trukmė   3 val.     Bilieto kaina 1- 11 eilėse 15 Eur., 12- 18 eilėse 12 Eur.

Spektaklis „Remyga“ grąžina žiūrovus į pirmuosius Nepriklausomybės metus. Su kokiais (ne)matomais priešais tuomet kovojome? Kuo mes buvome ir kuo tapome? Specialiai šiam pastatymui pjesę parašęs bestselerio „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita pateikia fantasmagorišką istorijos versiją, nuaustą iš tikrų faktų ir fikcijos.

Pjesės veiksmas vyksta prieštaringais 1992-aisiais metais.Daugelis gerai prisimename šį sudėtingą pokyčių laikmetį, kai kartu su nepriklausomybės idealizmu vis dar grūmėsi ir tamsiosios senųjų struktūrų jėgos. Tarp šių dviejų jėgų blaškosi ir pagrindinis pjesės herojus – Remyga. Atitarnavęs sovietinėje armijoje Afganistane, Remyga grįžta į gimtuosius Šiaulius. Jis norėtų gyventi kaip „visi normalūs žmonės“ – būti geru vyru ir tėvu, pareigingu darbuotoju. Tačiau praeities šešėliai ir aplink tvyrantis chaosas darosi vis tirštesnis, o tamsiosios jėgos įgauna vis didesnių galių. Kaip tokioje chaotiškoje visuomenėje nubrėžti ribą tarp gėrio ir blogio? Kaip išlikti sąžiningu prieš save ir kitus? Kokia yra nepriklausomybės – politinės ir asmeninės – kaina?

Pjesės autorius Rimantas Kmita ir režisierius Oskaras Koršunovas suplakė sunkiai nusakomo žanro kokteilį iš dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, psichodelinės mistikos ir gyvo roko muzikos. Jie šioje istorijoje įžvelgia anuometinį visos Lietuvos veidą: „tai, kas tuomet vyko Šiauliuose, vyko ir visoje Lietuvoje“.

Spalio 6 d. 12 val. Teatro diena vaikams .

 Keistuolių teatro  nuotaikingas muzikinis spektaklis „HOP!

pagal D. Bisseto pasakas. Režisierius Aidas Giniotis. Vaidina: Aistė Šeštokaitė, Diana Kamarauskaitė, Džiugas Širvys, Gintautas Ulmis, Lukas Auksoraitis, Lyja Maknavičiūtė, Matas Pranskevičius, Tautvydas Galkauskas ir Urtė Smulskytė.   Spektaklio trukmė 1 val. Bilieto kaina vaikams 6 Eur., suaugusiems 8 Eur. Vaikų grupes lydinčioms auklėtojoms ir mokytojoms - nemokamai.

Scena prisipildys kaip niekada daug džiaugsmingų šūksnių ir dainų. To kaltininkas – režisieriaus Aido Giniočio muzikinis spektaklis vaikams „HOP!”, savo pavadinimu sufleruojantis, koks gi yra stebuklingas žodis, padedantis išspręsti iškilusias bėdas ar pasikelti nukritusį ūpą.

„HOP!” – dar vienas A. Giniočio kūrinys vaikams, kurio pagrindu tapo Keistuolių žiūrovams puikiai pažįstamo anglų rašytojo Donaldo Bisseto istorijos. Šio autoriaus kūriniai pilni pačių netikėčiausių nutikimų ir keisčiausių personažų, taigi „HOP!” – ne išimtis: čia susitinka mandagusis ponas Hepenstalas, nešiojantis tris skrybėles, po kilimu gyvenantys arklys ir tigras, atsargusis ponas Volingtonas bei kiti veikėjai, kurių skirtingus pasakojimus sujungia vienas ypatingas žodelis – HOP!

Nuotaikingame muzikiniame spektaklyje ritmą muša, gitaras prakalbina ir istorijas pasakoja visas būrys jaunųjų Keistuolių – karta, prieš metus baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos studijas. Energingi, talentingi ir be galo skirtingi aktoriai nė kiek nepanašūs į atsargius teatro naujokus – „HOP!” kūrybinė komanda Donaldo Bisseto pasakas scenoje atgaivina su jaunatvišku šėlsmu ir įsimintinomis dainomis, kurias dar ilgai norisi niūniuoti ir užvėrus teatro duris.

Spektaklis „HOP!” – tai sąmojų ir netikėtumų kupinas muzikinis nuotykis, į rimtus klausimus atsakymų ieškantis išradingai ir nebanaliai. Režisierius Aidas Giniotis su spektaklio komanda tyrinėja vaiko fantazijos pasaulį, o jaunieji kūrėjai mažąjį žiūrovą įtraukia į laisvą, žaismės kupiną šėliojimą. Tokiu būdu spektaklis tampa švente tiek jame vaidinantiems aktoriams, tiek publikai, o puikios emocijos ir kūrybiniai spektaklio sprendimai paskatina mažuosius žiūrovus „HOP!“ sušukti bei paprastų stebuklų ieškoti kasdienybėje.

Spalio 6 d. 18 val.  Teatro diena jaunimui. Keistuolių teatro premjera - satyrinė agitacija pagal  Kazio Binkio kūrybą  „Raulas keliauninkas“  N -12 . Režisierius - Aidas Giniotis.Vaidina: Aistė Šeštokaitė, Diana Kamarauskaitė, Džiugas Širvys, Gintautas Ulmis, Lukas Auksoraitis, Lyja Maknavičiūtė, Matas Pranskevičius, Tautvydas Galkauskas ir Urtė Smulskytė.  Trukmė 1 val. 15 min.  Bilieto kaina 1,2,  8-18 eilėse 12 Eur., 3-7 eilėse  15 Eur. Moksleivių grupėms ( ne mažiau kaip 10 žmonių) -9 Eur. Lydinčioms mokytojoms – nemokamai.


Keistuolių teatras kviečia visus, išsiilgusius kandaus ir užkrečiančio lietuviško humoro, į siautulingai „rimtą“ spektaklį pagal Kazio Binkio satyrinę poemą „Raulas keliauninkas“. Atsispirdami nuo paties autoriaus žaismingo eiliavimo ir pasitelkdami savo jaunatvišką polėkį, Keistuolių jauniausiosios kartos aktoriai istoriją pasakoja šmaikščiai, žaismingai, beprotiškai energingai ir negailėdami gero žiupsnio sveikos ironijos. Poetizuota Lietuvos kaimo bernioko Raulo, iškeliavusio ieškoti laimės į pačią Braziliją, istorija su netikėtais siužeto vingiais kiekvieną privers iki ašarų pasijuokti ir susimąstyti apie amžinąją tiesą – kad ir kokia skalsi atrodytų duona svetur, savas kraštas – pats brangiausias! „Raulas keliauninkas“ –net didžiausią bambeklį gera nuotaika užkrečiantis spektaklis, skirtas kiekvienam – čia ir svetur gyvenančiam, teatru besibodinčiam ir jį mylinčiam, augančiam ir jau užaugusiam...

Spalio 8 d. 17 val. 30 min. XXV  profesionalių teatrų festivalio „Žaldokynės kraštas“ uždarymas. Šokio diena. Baleto primarijaus, vieno garsiausių solistų Lietuvos baleto istorijoje Nerijaus Juškos spektaklis – koncertas pagal gražiausių pasaulio baletų interpretacijas „Žvaigždės laike“ . Dalyvaus solistai - N Juška, O Konošenko, N Juškos baleto mokyklos auklėtiniai,   Kauno valstybinio muzikinio teatro šokėjai  ,  kitos baleto žvaigždės. Spektaklio trukmė 1 val. 15 min.  Bilieto kaina 10 Eur.

Šokėjai žiūrovams dovanos gražiausių pasaulio baletų interpretacijas iš  „Gulbių ežero“, „Karmen“, „Spragtuko“, „Don Kichoto“, „Miegančiosios gražuolės“, „Vasarvidžio nakties sapno“ ir kt.  Koncerte –spektaklyje susipins baletas ir modernus šokis. Kauno valstybinio muzikinio teatro šokėjai pristatys puikiai įvertinto jų spektaklio „Dulkių spindesys“ ištraukas, taip parodydami, kad svarbiausia yra meilė: net tada, kai ji gimsta šiam jausmui iš esmės svetimoje ar jam nepalankioje aplinkoje.

Jaunųjų talentų, Lietuvos baleto žvaigždžių ir Kauno valstybinio muzikinio teatro šokėjų bendras projektas žiūrovams padovanos daug gražių akimirkų. Garsiausi pasaulio miuziklai, talentingiausi Lietuvos baleto meistrai, kostiumų elegancija ir gracingi judesiai kiekvienam žiūrovui leis pasijusti tarsi stebint pasaulinę baleto premjerą.

Festivalio metu eksponuojama  dailininkų – tapytojų darbų paroda iš Panevėžio „Galerijos XX“ kolekcijos.

Įėjimas į pastatą iš kiemo pusės (Rinkos g.) Kasa dirba antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 9−11val. ir 12−15 val., penktadienį 9−11 val. ir 12−13 val.,  šeštadienį  9−11  val. ir  1 val.  iki kiekvieno mokamo renginio pradžios. Sekmadienis, pirmadienis – poilsio dienos. Renginiuose lauksime žiūrovų, kurių galimybių pasai ar kiti reikalingi dokumentai atitinka teisės aktų nustatytus reikalavimus.