Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Dalyvavo atmintinų Aukštaitijos metų baigiamajame renginyje

Dalyvavo atmintinų Aukštaitijos metų baigiamajame renginyje

Biržų rajono savivaldybės mero patarėja Lilija Vaitiekūnienė ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Dalius Mikelionis lapkričio 29 d. dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusiame baigiamajame renginyje „2023-ieji – Aukštaitijos vardo paviešinimo atmintini metai“.

Baigiamąjį renginį Seime organizavo Etninės kultūros globos taryba ir Aukštaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba bei LR Seimo narys Vidmantas Kanopa, moderavo Kupiškio rajono savivaldybės meras Algirdas Raslanas, dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, Seimo nariai Robertas Šarknickas ir Kęstutis Vilkauskas, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė doc. dr. Dalia Urbanavičienė ir Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Jonas Vaiškūnas.

Konferencijoje „Aukštaitijos ištakos ir tapatybės ženklai“ pranešimą apie aukštaičių kilmę skaitė archeologas, Seimo Švietimo komiteto narys, profesorius ir akademikas Eugenijus Jovaiša, EKGT pirmininkė D. Urbanavičienė pasakojo apie Aukštaitijos ištakas, raidą ir dabartį, o Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkas J. Vaiškūnas pristatė Aukštaitijos vėliavą ir herbą bei alternatyvius jo projektus.

Antroje konferencijos dalyje buvo skaitomi pranešimai apie Aukštaitijos nematerialaus kultūros paveldo vertybes, aukštaičių patarmių ir šnektų įvairovę. Skambėjo muzikiniai sveikinimai iš Aukštaitijos, atliekami folkloro ansamblių „Rags“ iš Pasvalio, „Seluona“ iš Zarasų, „Raskila“ iš Panevėžio bei tradicinės kapelos ,,Muzikontai iš pa Utenas”.

Biržų rajono savivaldybės informacija