Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Dėl humanitarinės pagalbos Bojarkai

Mieli Biržų krašto žmonės, verslo įmonių, įstaigų, organizacijų bendruomenės,

Biržų rajono savivaldybės atstovai kovo mėnesį lankėsi Ukrainoje, kur susitiko su Biržais susibroliavusio Bojarkos miesto gyventojais, valdžios ir visuomenės atstovais.

Bojarkos miesto savivaldybės atstovų artimieji kariauja fronte. Jiems ir jų kovos broliams labai trūksta šių priemonių: miegmaišių (šiltų, juodų), jogos kilimėlių (tamsių), vyriškų 42−47 dydžio kojinių, drėgnų servetėlių, greito maisto (užpilamų makaronų), energetinių batonėlių, konservų (mėsos, žuvų), vaistinėlių, vaistų (nuo peršalimo, ibuprofeno,  nimesilio), turniketų (CAT Generation7), 1,2 kW inverterinių generatorių, karinių 42−47 dydžio batų .

Biržų rajono savivaldybės delegacija aplankė savanorių grupę, kuri savo namuose gamina vaisių sultis, energetinius batonėlius, verda uogienes ir  siunčia „namų kvapą ir skonius“ kariams į frontą, kad jie nors trumpam apkasų pragare pasijustų kaip namie bei kad gautų vitaminų ir energijos – tai taip pat labai svarbu. Savanoriai guodėsi, kad jų gaminamoms lauktuvėms į frontą trūksta medaus, cukraus, juodojo šokolado.

Jaunimo centro atidarymo šventės metu prie biržiečių priėjo Socialinių paslaugų centro darbuotojas, kuris rūpinasi sužeistais kariais ir jų reabilitacija, jis prašė konkrečios pagalbos: besigydantys sužeidimus ir negalintys vaikščioti kariai neturi galimybės išeiti iš ligoninės palatų į kiemą, kad ir trumpam įkvėpti gryno oro − trūksta neįgaliųjų vežimėlių. Galbūt biržiečiai turi sulankstomų neįgaliųjų vežimėlių, kuriais galėtų pasinaudoti sužeisti Ukrainos kariai.

Biržiečiai, galintys suteikti pagalbą, laukiami Biržų rajono savivaldybėje, kuri yra pasiruošusi pristatyti paramą Bojarkos bendruomenei.

Aukščiau išvardintos pagalbos priemonės priimamos Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyr. specialisto ūkio reikalams kabinete (Vytauto g. 38, Biržai (garažų patalpos), tel. +370 656 20044) darbo dienomis nuo 9 val. iki 15 val. (išskyrus pietų pertraukos laiku nuo 12.00 iki 12.45 val.) iki š. m. balandžio 30 d. 

Kilus klausimų dėl konkrečių priemonių (pvz., aprangos, avalynės), prašome kreiptis tel. +370 686 27316.

Prie pagalbos prisidėti galite ir piniginėmis lėšomis, jas pervesdami į Savivaldybės atidarytą sąskaitą: LT644010041300209831

Gavėjas: Biržų rajono savivaldybės administracija
Bankas: LUMINOR
Mokėjimo paskirtis: HUMANITARINĖ PARAMA BOJARKAI.

Surinktos piniginės lėšos bus panaudotos humanitarinės paramos priemonėms pirkti.

Nuoširdžiai dėkojame visiems neabejingiems ir galintiems padėti kovojantiems Ukrainos žmonėms. Negalime ir neturime teisės užsimiršti ir pavargti – Ukraina šiandien kovoja ne tik už savo, bet ir už mūsų laisvę.

Biržų rajono savivaldybės informacija