Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 15 d.

Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo renginių ciklas prasidėjo dar išvakarėse, kai atstovai iš Biržų rajono savivaldybės, Nemunėlio Radviliškio bendruomenės ir seniūnijos, Biržų evangelikų reformatų parapijos vyko į gėlių, skirtų 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų pagerbimui, perdavimo ceremoniją Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose, Vilniuje.

Gėlės buvo perduotos pagerbiant vieną iš 20 Nepriklausomybės aktą pasirašiusių signatarų – Jokūbą Šerną - Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėją, teisininką, Vasario 16-osios Akto signatarą.

Vasario 16 d.

Vasario 16-osios dieną biržiečiai išties turėjo galimybę dalyvauti įvairaus žanro renginiuose.

Šventinės dienos minėjimas prasidėjo tinklinio turnyru, skirtu Vasario 16-ajai paminėti, vykusiu Biržų saulės gimnazijos sporto salėje.

Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko Šv. Mišios už Lietuvą ir jos žmones,  o Biržų sekmininkų bažnyčioje – evangelikų ekumeninės padėkos pamaldos už nepriklausomybę.

Biržų krašto muziejus „Sėla“ Lietuvos ir Muziejaus gimtadienio proga kvietė kartu keliauti istorinės atminties keliu. Renginys prasidėjo ekskursija muziejaus ekspozicijos salėje, kuri skirta laisvės kovoms ir tremčiai atminti. Renginio metu pristatytas naujas leidinys-gidas „Nepamiršti. Istorinės atminties kelias“. Muziejaus direktorė Edita Lansbergienė po ekskursijos gausų būrį miestiečių kvietė žygiuoti vienu iš leidinyje pateiktų maršrutų po Biržų miesto laisvės kovų ir tremties įamžinimo vietas.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Biržai – lietuvių kalbos dienų sostinė 2024“ dalis – režisieriaus Arvydo Baryso dokumentinio filmo „Visos tarmės gražiausios“ peržiūra. Šio projekto vadovė ir renginio vedėja viešosios bibliotekos vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Toma Čepokė sveikindama susirinkusius žiūrovus ir pristatydama režisierių pažymėjo, kad jo kūryboje yra sukaupta daugiau nei 100 įvairaus žanro filmų ir išsakė viltingą mintį, kad ateityje galėtų būti sukurtas filmas ir apie Biržus. Renginyje dalyvavo ir žiūrovus sveikino Biržų rajono savivaldybės vicemerė Astra Korsakienė. Šio renginio svarbiausia mintis – Lietuva yra tarmių gausa pasižymintis kraštas ir labai svarbu yra puoselėti kiekvieno gimto krašto tarmę ir ja didžiuotis.

Baigiamasis renginių ciklo koncertas vyko Biržų kultūros centre. Koncertas – vokalinio ansamblio „Quorum“ atliekami kūriniai – Biržų savivaldybės dovana biržiečiams. Renginio metu kartu su  ansamblio atlikėjais sugiedotas Lietuvos himnas, tylos minute pagerbti Nepriklausomybės akto signatarai. Koncerto žiūrovus sveikino Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius, vicemerė Astra Korsakienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Valdemaras Valkiūnas ir Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius.

Po sveikinimo žodžių Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius, vicemerė Astra Korsakienė, Lietuvos Respublikos seimo narys Valdemaras Valkiūnas ir Nemunėlio Radviliškio bendruomenės pirmininkas Vytautas Švykas išvyko į Nemunėlio Radviliškio kapines pagerbti signataro  Jokūbo Šerno atminties padėdami gėlių puokštę, taip pat uždegė žvakutes prie paminklo Žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę.

Lietuvos Nepriklausomybės dienos paminėjimui skirti renginiai buvo organizuojami ir Biržų kultūros centro skyriuose: Vabalninke, Pačeriaukštėje, Nemunėlio Radviliškyje, Smilgiuose, Anglininkuose, Germaniškyje, Papilyje ir Nausėdžiuose.

Biržų rajono savivaldybės informacija