Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Saugus elgesys su pirotechnikos priemonėmis

Saugus elgesys su pirotechnikos priemonėmis

Artėjant Naujųjų metų šventėms, rūpestį kasmet kelia prekyba pirotechnikos priemonėmis ir jų naudojimas. Fejerverkai yra ne tik gražūs, jie gali būti ir pavojingi. 

Pagal pavojingumą fejerverkai skirstomi:

  1. F1 kategorijos fejerverkai – fejerverkai, keliantys labai mažą pavojų, labai mažai triukšmo ir yra skirti naudoti aptvertose teritorijose, taip pat naudoti gyvenamosiose patalpose;
  2. F2 kategorijos fejerverkai – fejerverkai, keliantys mažą pavojų, mažai triukšmo ir skirti naudoti aptvertose teritorijose, esančiose lauke;
  3. F3 kategorijos fejerverkai – fejerverkai, keliantys vidutinį pavojų ir skirti naudoti didelėse atvirose teritorijose, jų keliamas triukšmas neviršija nustatytų ribinių leistinų dydžių;
  4. F4 kategorijos fejerverkai – fejerverkai, keliantys didelį pavojų ir yra skirti tvarkyti (prižiūrėti) ir naudoti tik pirotechnikams, jų keliamas triukšmas neviršija nustatytų ribinių (leistinų) dydžių.

Fejerverkus gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip:

       1 kategorijos fejerverkus – 14 metų asmenys;

       2 kategorijos fejerverkus – 16 metų asmenys;

       3 kategorijos fejerverkus – 18 metų asmenys;

       4 kategorijos fejerverkus – gali įsigyti ir juos naudoti tik pirotechnikai.

Keletas patarimų:

  1. Pasirinkite saugią vietą leisti fejerverką. Saugi vieta – tai vieta atokiau nuo pastatų, automobilių, žmonių susibūrimo vietų. 
  2. Nenaudokite savadarbių ar neaiškios kilmės fejerverkų. Negalima naudoti savadarbių ar neaiškios kilmės fejerverkų. Patartina pirkti tuos fejerverkus, kurie yra patikrinti ir sertifikuoti, kurių veikimas yra prognozuojamas. Būtina atkreipti dėmesį į ant fejerverkų pateikiamą instrukciją. Visi legaliai Lietuvoje parduodami fejerverkai ant etiketės turi lietuvių kalba pateiktą instrukciją. 
  3. Saugokite fejerverkus nuo vaikų. Išdykaudami vaikai gali sukelti gaisrus, susižaloti save ar kitus asmenis.
  4. Neleiskite fejerverkų iš rankų. Jei fejerverkas yra „rimtesnis“ negu šaltoji ugnelė, jo laikyti rankose ir leisti jį iš rankų griežtai nerekomenduojama. Taip elgiantis kyla pavojus nusideginti rankas, o jei pirotechninė priemonė, pvz., petarda, sprogtų per greitai – susižaloti save ar sužaloti kitus asmenis esančius šalia.
  5. Fejerverkų negalima nukreipti į kitus žmones, naudoti minioje, masinio susibūrimo vietose ir panašiai. Jei pastebėjote, kad kažkas visai netoli jūsų bando uždegti nemažo dydžio fejerverką, dėl viso pikto pasitraukite atokiau. Norint saugiai mėgautis fejerverkų vaizdu, verta pasitelkti apsauginius akinius.
  6. Ypač atsargiai elkitės su fejerverkais-raketomis. Daugiausia gaisrų sukeliama raketomis, kurios paleistos dideliu greičiu skrieja tiesiai į viršų. Jų galingumas dažnai būna 

Biržų rajono savivaldybės informacija