Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržų Rotary klubas kviečia į dokumentinį filmą „Gyvenimas ant ribos“ / Життя на межі / Life to the Limit /. Amžiaus cenzas N-18 . Renginys nemokamas. Būsime dėkingi, jei auka paremsite Ukrainos vaikus ir karių reabilitaciją.

2023-05-25 - 2023-05-25 Biržų kultūros centras Nuo17:30iki19:00 photo

Gegužės 25 d. 17 val. 30 min. Biržų Rotary klubas kviečia į dokumentinį filmą „Gyvenimas ant ribos“ / Життя на межі / Life to the Limit , kuris vyks Biržų kultūros centre. Amžiaus cenzas N-18 . Renginys nemokamas. Būsime dėkingi, jei auka paremsite Ukrainos vaikus ir karių reabilitaciją.

Filmo premjera Ukrainoje įvyko kovo 16 d. Tai išskirtinis ir kol kas vienintelis filmas, apimantis 2013-2022 m. Ukrainos istoriją - pasipriešinimo formavimąsi ir raidą nuo Maidano iki dabartinio karo su Rusija. Tai laikotarpis, kada gimė dabartinė ir tikroji Ukraina, kuri  kovoja ne tik už savo laisvę ir ateitį, bet ir už mus. Filmo autoriai - karo veteranai - režisierius Pavlo Pelešok (Павло Пелешок ) ir prodiuseris Jurko Ivanišin ( Юрко Іванишин) . Ankstesnis jų filmas „Žiema ugnyje“ 2016 m. buvo nominuotas „Oskarui“.
Autoriai išvyko į frontą kaip savanoriai, buvo Donbaso karštuose taškuose. Ten jie nufilmavo šiuolaikinį Ukrainos ryžtą parodyti pasauliui tiesą apie baisų karą, kuris tapo įmanomas XXI amžiuje. Filmo kūrimas užtruko 2,5 metų, panaudota daugiau kaip 640 val. archyvinės medžiagos.