Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržų krašto muziejuje „Sėla“ – paroda „Molyje įamžinta istorija“

Parodoje pristatomi keleto Šiaurės Lietuvos dvarų (Biržų dvarvietės, Papilio, Mantagailiškio, Kelmės, Pakruojo, Kurtuvėnų, Burbiškio dvarų, Kražių dvaro ir pilies) kokliai. Lankytojai susipažins su koklių istorija: kaip jie atkeliavo iš Europos į Lietuvą, kokie buvo gaminami, kaip dekoruojami.

Parodoje „Molyje įamžinta istorija“ kokliai atsiskleidžia kaip neatsiejama dvarų interjero puošybinė dalis, kaip vienas iš dvarų kultūros pažinimo šaltinių. Paroda siekiama skatinti patyrinėti koklius ir kaip fizinį objektą, ir kaip kultūrinį reiškinį, teikiantį praktinę naudą ir kuriantį meninę vertę. Tikimasi, kad vaikščiodami po parodą lankytojai nusikels į laikus, kai buvo šildomasi krosnimis bei išsamiau susipažins su Šiaurės Lietuvos dvarais.

Senųjų krosnių kokliai provincijos dvaruose – aktuali, turinti plačias erdves tyrinėjimams tema. Per ilgą laikotarpį trunkančius nuolatinius archeologinius tyrinėjimus sukaupta daugybė radinių ir nemaža koklinių krosnių koklių kolekcija, kuri saugoma kultūros atminties institucijose. Archeologų gausiai randami senųjų krosnių kokliai yra itin charakteringi ir iškalbingi radiniai. Kokliai gali atskleisti įvairias temas: meninę, ekonominę, buitinę.

Į parodos pristatymą Biržų krašto muziejaus „Sėla“ mažojoje parodų salėje maloniai kviečiame 2023 m. rugsėjo 8 d. (penktadienį) 16.30 val. Dalyvaus Klaipėdos universiteto doktorantė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkė-rinkinio saugotoja Jūratė Paškonytė.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus

Rėmėja – Lietuvos kultūros taryba

Partneriai:
Biržų krašto muziejus „Sėla“
Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis
Kurtuvėnų regioninis parkas
Kelmės krašto muziejus ir Kelmės dvaras

 

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija