Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Ukrainiečiai susitiko su biržiečiais, kiti susipažino su Biržų kraštu

Ukrainiečiai susitiko su biržiečiais, kiti susipažino su Biržų kraštu Biržų rajono savivaldybės nuotr.

Šios savaitės pradžioje Biržų rajono savivaldybėje buvo prisiglaudę 43 nuo karo Ukrainoje pasitraukę žmonės. Iš jų – 20 vaikų. Visiems ukrainiečiams būstą suteikė privatūs žmonės.

Esant reikalui ir bėgančių nuo karo žmonių srautui dar labiau išaugus, Biržų technologijų ir verslo mokymo centras pasirengęs priimti 150 pabėgėlių, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje prieglobstį gautų dar 70 karo pabėgėlių.

Labdaros ir paramos fondas „Vilties šviesa“ taip pat aktyviai įsijungė į pagalbos kariaujančios Ukrainos žmonėms veiklą – pastorius Linas Šnaras jau keletą kartų gabeno labdarą į Ukrainą, „Vilties šviesoje“ laikiną prieglaudą ir poilsį po sunkios kelionės gavo trys grupės po keliolika ukrainiečių.

Savaitgalį fondas suorganizavo Biržų krašte prisiglaudusių ukrainiečių ir biržiečių susitikimą. Skambėjo liūdni ir tragiški pasakojimai, pabėgėliai rodė vaizdus iš jų buvusių namų, pasakojo apie 3-4 paras, o kai kuriems ir dar ilgiau užtrukusią sunkią evakuaciją. Pastorius Linas Šnaras pasiūlė pasimelsti, kad karo baisumai greičiau baigtųsi ir visi galėtume gyventi broliškai ir taikiai. Biržiečiai ne tik klausė istorijų ar guodė, bet ir siūlė pagalbą ukrainiečiams, o šie dėkojo už lietuvių teikiamą nuoširdžią paramą... ir sakėsi nenorintys būti našta, nelaukiantys pašalpų, o trokšta gauti bet kokį darbą.

Šeštadienį Biržų rajono savivaldybėje lankėsi Kupiškyje prieglobstį radusių ukrainiečių grupė. Transporto įmonės vadovas ruošiasi vyrus įdarbinti tolimųjų reisų vairuotojais. Jis paragino ukrainiečius atsivežti į Lietuvą ir savo šeimas, o kol gaus leidimus dirbti ir kad neliūdėtų laikino prieglobsčio namuose, suorganizavo jiems ekskursiją po Biržų kraštą, užsakė pietus kavinėje.

Kupiškyje priebėgą gavę ukrainiečiai stebėjosi Kirkilų bokštu, Astravo rūmų parku, smegduobėmis. Vaikščiojo po muziejaus sales ir vis atrasdavo ukrainietiškų akcentų (tiesa arsenale nebaigė žiūrėti animuotos istorijos apie Biržų pilies paėmimą, nes kai pamatė švedų sprogdinamą pilį, mamos čiupo vaikus ir išėjo iš salės: „Šitokių vaizdų mes jau prisižiūrėjome...“.

Ukrainiečiai su pavydu žiūrėjo į vykstančius darbus J. Janonio aikštėje ir prie Reformatų bažnyčios, klausinėjo, kiek Europos Sąjunga skiria paramos tokiems projektams, ir dūsavo, kad Ukraina tuščiai iššvaistė 20 metų, besiblaškydama tarp Rusijos ir Europos...

Biržų rajono savivaldybės informacija