Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Alio Balbieriaus fotografijų paroda „Jono Meko žemė“

2022-12-07 - 2023-01-08 Biržų krašto muziejus „Sėla“, didžioji parodų salė Nuo09:00iki18:00 photo

Minint menininko Jono Meko 100-ąsias gimimo metines, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ didžiojoje parodų salėje jau veikia eseisto, poeto, fotografo Alio Balbieriaus fotografijų paroda „Jono Meko žemė“. Į parodos pristatymą maloniai kviečiame 2022 m. gruodžio 22 d. 17.30.

Alis Balbierius gimė 1954 m. spalio 1 d. Šlepščiuose, Biržų rajone. Vilniaus pedagoginiame institute studijavo biologiją. Jis yra Lietuvos fotomeninikų sąjungos ir Lietuvos rašytojų sąjungos narys, meno kūrėjo statusas suteiktas 2005 metais.

Atgimimo laikotarpiu aktyviai dalyvavo žaliųjų judėjime. 1978–1981 metais dirbo Ventės rago ornitologijos stotyje. 1982–1996 m. dirbo respublikinėje spaudoje, 1992–1993 m. buvo savaitraščio „Litertūra ir menas“ skyriaus redaktorius. Spaudoje publikavo kelis šimtus straipsnių kultūros, ekologijos, fotografijos tematika. Yra pelnęs apdovanojimų už gamtosaugos publicistiką, taip pat ir litertūros bei fotografijos publikacijas. 1995 m.  Literatūros ir meno“ redakcija paskyrė premiją už straipsnius apie fotografiją. Surengė per 30 personalinių fotogafijos parodų, dalyvavo tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose. Kaip poetas debiutavo 1986 m., yra išleidęs 13 poezijos, eseistikos ir ekologinės tematikos knygų. Menininkas šiuo metu gyvena ir kuria Biržuose.

Jonas Mekas (gimė 1922 m. gruodžio 24 d. Semeniškiuose, papilio valsčiuje, mirė 2019 m. sausio 23 d. Niuojorke, JAV) – lietuvių kilmės JAV režisierius, menininkas ir kurstorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu. Gyveno ir dirbo Niujorke.

J. Mekas artimai bendravo ir dirbo su tokiais menininkais, kaip Jurgis Mačiūnas, Andy Warhol, Nico, Allen Ginsberg, Yoko Ono, John Lennon ir Salvador Dali. Garsių menininkų „Fluxus“ kolekciiijas pristato Vilniuje įsteigtas Jono Meko vizualiųjų menų centras.

Paroda „Jono Meko žemė“ siekiama gilesnio J. Meko pažinimo, kadangi šalia nuotraukų taip pat eksponuojama poezija, kuri leis reflektuoti poeto asmenybę ir kūrybą, atskleidžiant jo ypatingą filotopinį ryšį su tėviške ir gimtaisiais namais, kurių visame pasaulyje žinomas menininkas nesijautė niekada praradęs, kuriuos su savimi nešėsi visą gyvenimą.