Smagaus Kalėdinio bėgimo oras nesugadino

Biržuose tarpušvenčiu vyko jau tradiciniu tampantis pramoginis Kalėdinis bėgimas, sulaukęs beveik 200 dalyvių.

Lietingas oras neišgąsdino sportiškų ir kūrybiškų gerai nusiteikusių biržiečių. Gruodžio 27 d. vakare į centrinę aikštę gausiai rinkosi visaip šventiškai pasipuošę bėgikai. Smagiai pasimankštinti atvyko ne  ne tik Kalėdų seneliai, bet ir jaunesni ir vyresni meškučiai, elniai, zuikiai ir visokie kitokie įdomūs personažai. Dalyvavo ne tik miestiečiai, bet ir rajono gyventojai, o taip pat ir JAV piliečiai, atostogaujantys Biržuose. Antrąkart vykstantį renginį pradėjo elfu bėgimo metu patapęs renginio vedėjas ir vienas iš organizatorių Merūnas Jukonis, pristatęs organizatorius, partnerius ir rėmėjus. Sveikinimo žodį tarė ir vienas iš bėgimo rėmėjų, Seimo narys Audrys Šimas. 

Renginio organizatorius – Biržų r. Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pirmiesiems užsiregistravusiems išdalino ir 120 šviečiančių kalėdinių kepurių.  Orui nedžiuginant vedėjas ilgai bėgimo pradžios netempė, atsisakyta ilgesnių kalbų ir nuspręsta eiti iškart prie reikalo – visus kviesti išsirikiuoti prie starto linijos. Čia stojo ir vienas tikras gyvūnas - girliandomis papuoštas haskis su savo šeimininke, nuolatine įvairių bėgimų ir maratonų dalyve Rugile Romankevičiūte.  Kaip starto ženklas buvo iššautas ryškus fajerverkas. Bėgikai, lydimi policijos automobilio, pasileido Rotušės g., ir toliau bėgo per  pėsčiūjų-dviraičų taką link paplūdimio, ev. reformatų bažnyčios ir pribėgę prie stoties grįžinėjo į centrinę  miesto aikštę, kur čia finišą rodė ir jų laukė šventiniai šviečiantys „ugnies fontanai“.

Tarp žiūrovų buvo matyti ir daugiau bėgimo entuziastų – garsus maratonų bėgikas biržietis Statys Česnauskas, paklaustas, kodėl nebėga, juokėsi, kad trasa jam per trumpa. Šįkart jis palaikė savo gyvenimo draugę, kuri iš moterų atbėgo pirmoji. Pasak organizatorių, trasos ilgis buvo apie 2 kilometrus, nes bėgimas ne varžybinis, o pramoginis. Pirmas iš vaikinų finišą kirto bėgikas biržietis studentas Kęstutis Grigėnas, o jo dėvima apranga išdavė, kad  šiuo metu jis priklauso Kauno maratono bėgikų bendruomenei.  Pirmieji trys finišavę šįkart, skirtingai nuo tikrų varžybinių bėgimų, gavo didelius šokoladinius medalius, o visi kiti dalyvavo bėgimo loterijoje - iš laimingo krepšio traukė lapelį, kokį prizą laimėjo. Prizų krepšyje buvo kvietimai į „Big Z“ sporto klubą, gertuvės, raktų pakabukai, atšvaitai, rėmėjų marškinėliai, saldžios dovanos ir kt. Įdomiausiai apsirengę apdovanoti  puodeliais su Biržų miesto logitipu,  firminiais rankšluosčiais ir kitomis dovanomis. Nei vienas neliko be prizo, o žiūrovai ir dalyviai, apsilankę namelyje prie Kalėdų elgės, galėjo pasivaišinti renginio rėmėjo „Biržų duonos“ gardžiais gaminiais bei organizatorių paruošta arbata, neleidusia sušalti.

Renginio vedėjas, jaunimo reikalų koordinatorius M. Jukonis džiaugėsi, kad Kalėdinis bėgimas Biržuose gimė su Biržų rajono savivaldybės administracijos ir partnerių projektu „Sveikesnis ir saugesnis Biržų jaunimo gyvenimas!“. Jis ypatingai dėkojo prie renginio daugiausiai prisidėjusiems - Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorei Vestai Urvakytei, Biržų kultūros centro atvirai jaunimo erdvei ir Biržų jaunimo savanoriams. Organizatoriai, matydami didelį susidomėjimą, pažadėjo, kad Kalėdinį bėgimą stengsis organizuoti ir kitais metais bei  išsitarė mąstantys ir apie kitus pramoginius bėgimus: naktinį bėgimą, gyvūnų ir jų šeimininkų bėgimą.

 
Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2017-02-08 10:17:42